Головна » Файли » Проектна діяльність » Звіт про роботу екоклубу

ЩОДЕННИК ЕКОКЛУБУ «GREEN KANIV». ВИПУСК 2
[ Викачати з сервера (27.0 Kb) ] 15.11.2015, 16:38

Канівський заповідник було створено в зоні екологічного лиха. Вирубка лісів на високих Канівських горах призвела до поширення ерозії. На Канівщині утворились найбільші в Європі яри. Їх нестримне розростання стало загрожувати існуванню Тарасової (Чернечої) гори. Саме це стало одним з найбільш вагомих аргументів для створення природного заповідника біля Канева.

За десятки років існування заповідника — ліси відновились, яри припинили свій ріст. Про колишні проблеми нагадують лише їх круті урвища, які проглядають серед дерев.

Зараз територія заповідника вкрита грабовими дібровами з домішками дуба. На схилах гір сформувався своєрідний природний комплекс, в якому знайшли своє місце різноманітні рідкісні рослини та тварини.

Науковці та співробітники заповідника постійно проводять спостереження за станом екосистеми лісу та окремими її компонентами.

Під час останнього візиту до заповідника нам випала нагода долучитись до ведення спостережень за окремими компонентами природного комплексу... Ми ознайомились з правилами спостережень за погодою та відвідали метеорологічну станцію, що розташована на території заповідника.

Практичне заняття по зніманню метеорологічних даних проводила завідувач метеостанцією Шевчик Галина Шразадінівна.

Ми вимірювали температуру грунту та атмосферний тиск, визначали силу, швидкість і напрям вітру, вологість повітря...

Всі показники стану нижнього шару атмосфери ми заносили в спеціальні таблиці спостережень, для подальшої обробки інформації.

Після роботи на метеомайданчику, практичне заняття тривало у метеорологічному кабінеті. Галина Шразадінівна розповіла нам про роботу автоматичних приладів, що фіксують зміну погоди у нічний час та ознайомила з принципом роботи волосяного гігрометра, що вимірює відносну вологість повітря на підставі зміни довжини людської волосини. Ми набули практичних навичок у визначенні стану хмарності неба та зробили розрахунки середньої температури за отриманими даними.

Галина Шразадінівна продемонструвала архівні матеріали, що зберігають дані про погоду на території заповідника з 1969 року та навела приклади впливу погодних умов на природні процеси, що відбувалися у заповідному лісі в різні роки.

Заняття виявилось цікавим та, сподіваємось, корисним, адже набутий практичний досвід може знадобитися кожному у подальшому житті.

Дякуємо співробітникам заповідника за цікаві та корисні заняття.

Категорія: Звіт про роботу екоклубу | Додав: Admin
Переглядів: 692 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Адреса закладу:
Верба І.А.
19000 Черкаська обл.,
м. Канів, вул. Дніпробудівська, 2

(8-047-36)3-21-36 kanivschool4@ukr.net
Місцезнаходження закладу
sample map