Головна » Статті » Виховні заходи » Проведені виховні заходи

Відзначення 100-річного ювілею Данила Нарбута

Відзначення 100-річного ювілею народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Данила Георгійовича Нарбута

22 січня 2016 року виповнилося 100 років від дня народження видатного народного художника України Данила Нарбута.

З нагоди пам’ятної дати класний керівник Шатило В.Я.  спільно із  бібліотекарем школи Парахонею Т.П. провели виховну годину у 7-А класі «Видатні люди Черкащини. Художник Данило Нарбут», на якій учні дізналися про видатного українського художника театру, живописця Данила Нарбута.

Бібліотекар школи Тетяна Петрівна розповіла про непросту долю Данила Нарбута. Син відомого художника Георгія Нарбута не тільки унаслідував талант свого геніального батька, а й став творцем свого власного художнього стилю, здобув визнання серед видатних художників України та любов мільйонів шанувальників його неповторних живописних полотен.

Творчість митця було відзначено на державному рівні: у 1996 році він став лауреатом Шевченківської премії, а в 1994 році йому було присвоєно звання Народного художника України. Данило Нарбут був головним художником Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, створив костюми та декорації до 70 вистав.

Семикласники уважно слухали про творчий та життєвий шлях великого митця, познайомились із репродукціями його творів, переглянули відеофільм «Живописний світ Данила Нарбута» та легко дали відповіді на запитання вікторини.

Учні зробили висновок, що в  основі творчості Данила Нарбута переважають етнографічні мотиви і українські історичні сюжети, а сам він був справжнім патріотом України, прикладом для наслідування.

Наостанок, бібліотекар ознайомила учнів із матеріалами книжкової виставки «Пам’яті Данила Нарбута», повідомила про те, що у Черкаському художньому музеї створено «Нарбутову світлицю», яка знайомить зі зразками творчості митця і його життєписом, а у Черкаському обласному краєзнавчому музеї, на 4 поверсі, виставлено роботи Нарбута із серій «Черкаський базар», «Гетьмани України» та «Квіти України», і порадила відвідати їх.

Шатило В.Я., класний керівник 7-А класу

Категорія: Проведені виховні заходи | Додав: Admin (13.02.2016)
Переглядів: 434 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Адреса закладу:
Верба І.А.
19000 Черкаська обл.,
м. Канів, вул. Дніпробудівська, 2

(8-047-36)3-21-36 kanivschool4@ukr.net
kaniv@at.ua або vikshatilo@gmail.com
Місцезнаходження закладу
sample map