Головна » Файли » Проектна діяльність » Звіт про роботу екоклубу

Щоденник екоклубу «GREEN KANIV». Випуск 1
[ Викачати з сервера (17.4 Kb) ] 13.10.2015, 19:12

Нарешті,  дочекались… За спинами залишається шкільне подвір’я, а ми, члени екоклубу, всі разом ідемо на автобусну зупинку. Ми їдемо у заповідник...

Програма нашого візиту до наукової установи передбачає відвідування музею природи, який знаходиться у садибі Канівського заповідника та практичне заняття на метеомайданчику.

Починаємо з першого...

Музей природи у заповіднику існує з 1969 року. Він розташований у історичній будівлі — будинку академіка Миколи Федоровича Біляшівського.

М. Ф. Біляшівський був засновником заповідної та пам’яткоохоронної справи в Україні. Зараз його садиба та місця археологічних досліджень, входять до складу території заповідника.

Будівля музею — двоповерхова. На першому поверсі розташовані зоологічний, ботанічний, палеонтологічний, археологічний, екологічний, та лісовий відділи. Експозиція музею містить інформацію про рослинний і тваринний світ, не лише Канівського природного заповідника, а й інших територій Черкащини.

Екскурсію залами музею для нас проводив Полішко Олександр Дмитрович, який є завідувачем музею.

У відділі археології ми дізнались про історичне минуле нашого краю, починаючи з часів кам’яного віку. У експозиції зали розміщені вироби первісних людей з каменя та кісток, давні вироби з металу та кераміки. Всі ці історичні знахідки мають місцеве походження...

У лісовому та ботанічному відділах представлені колекції рослин Черкащини.

Найбільше нам сподобалось у зоологічному відділі. Ми мали можливість детально роздивитись птахів, які мешкають у нашому регіоні.

Але, найцікавішими експонатами є чучела вовка, лося та родини кабанів.

У палеонтологічному відділі нам показали давні рештки мешканців теплих морів мезозойської ери, які знайдені на Канівщині, а також скам’янілі частини скелетів ссавців післяльодовикового періоду.

Слухаючи цікаву розповідь Олександра Дмитровича, ми переглянули біля двох тисяч експонатів, дізнались багато нового та виявили реальний зв’язок теоретичних знань з питання охорони природи з практичною діяльністю людей.

На другому поверсі музею знаходиться меморіальна кімната М. Ф. Біляшівського — академіка, видатного археолога, історика, мистецтвознавця та етнографа. У кімнаті збережена обстановка того періоду, коли Микола Федорович мешкав у своїй канівській садибі та проводив археологічні дослідження давнього міста-фортеці Родня. Ми ознайомились з біографією видатного вченого та дізнались про його наукові відкриття.

Музейна експозиція справила на нас неаби-які враження... Навіть не думали, що маленький будиночок у лісі може приховувати в собі такий скарб.

Радимо всім мешканцям місця, хто ще  не був у музеї природи Канівського заповідника — знайдіть вільний час та обов’язково відвідайте музей.

 

Категорія: Звіт про роботу екоклубу | Додав: Admin
Переглядів: 664 | Завантажень: 12 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Адреса закладу:
Верба І.А.
19000 Черкаська обл.,
м. Канів, вул. Дніпробудівська, 2

(8-047-36)3-21-36 kanivschool4@ukr.net
Місцезнаходження закладу
sample map